Akcje w których bierzemy udział

Sprzątanie Świata

Co roku nasze przedszkole bierze udział w akcji „Sprzątanie świata”. Wówczas dzieci chwytają za worki na śmieci i wraz z nauczycielami sprzątają okolicę przedszkola. Akcja ma na celu wzbudzić i wzmocnić świadomość ekologiczną wśród dzieci, przypominać na czym polega segregacja śmieci oraz uwrażliwić je na potrzebę dbania o czystość wokół nas. Każda akcja ma swój motyw przewodni, np. „Podaj dalej… drugie życie odpadów”, „Nie ma śmieci, są surowce”, „Turysto! Szanuj środowisko!” itd.

Zbiórka zużytych baterii

W akcji może wziąć udział każdy. Wystarczy tylko przynieść zużyte baterie i wrzucić je do kartonu umieszczonego przy domofonie na dole w szatni. Baterie należą do odpadów niebezpiecznych, zawierają one bardzo toksyczne związki, dlatego tak ważne jest umieszczanie ich w kartonach przeznaczonych do wyrzucania baterii.

Pomaganie przez ubranie

Jest to akcja mająca na celu wsparcie Fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo?”. Głównym założeniem działalności jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych do których trafiają pieniądze wygenerowane z zawartości przesłanego worka. Jeżeli posiadacie Państwo niepotrzebne rzeczy w stanie nadającym się do dalszego użytku, możecie je przynieść do pojemników znajdujących się przy wejściu do naszego przedszkola. Wszystkie rzeczy pochodzące ze zbiórek są dokładnie sortowane i dzielone. Następnie sprzedawane do krajów takich jak: Ukraina, Nigeria, Indie, Afganistan i wiele innych. Ubrania są przeznaczone dla osób, których nie stać na zakup nowej odzieży i obuwia.

Zimowa Stołówka

Akcja ta ma na celu pomóc w przetrwaniu ptakom w okresie zimowym i wczesnowiosennym. Dzieci podczas akcji sypią do karmników karmę dla ptaków. Poprzez akcję „Zimowa stołówka” propagujemy wiedzę o własnym sposobie dokarmiania ptaków.

Fluoryzacja

Akcja fluoryzacja odbywa się dwa razy w roku. Polega ona na wzmacnianiu tkanki zęba przy pomocy preparatów zawierających duże dawki fluoru. Akcja ta również ma na celu uświadomić dzieci jak prawidłowo myć zęby oraz w jaki sposób o nie dbać by były czyste i zdrowe.

Góra Grosza

Akcja „Góra grosza” polega na zbieraniu drobnych monet i wrzucaniu ich do słoiczka umieszczonego w każdej grupie przedszkola. Celem akcji jest pomoc w wyposażeniu rodzinnych domów dziecka. Akcja pokazuje naszym wychowankom jak ważna jest niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

„Pola nadziei” – kartka świąteczna

Co roku przed świętami każda grupa naszego przedszkola przygotowuje świąteczną kartkę dla osób nieuleczalnie chorych z hospicjum. Akcja ma na celu zintegrować dzieci z chorymi i umilić im w ten sposób świąteczny nastrój.

flowers1