Jubileusz 50-lecia Przedszkola nr 103

W roku 2011 minęło 50 lat odkąd istnieje nasza placówka. Przedszkole nr 103 rozpoczęło swoją działalność  7 września 1961r. Pierwszym dyrektorem była Pani Alicja Pernal, natomiast od roku 1979 Pani Jadwiga Tomaszewska. Następnym dyrektorem w latach 1991-2006 była Pani Bożena Miziołek, a od 2006 pani Elżbieta Wosk.

Uroczystości jubileuszowe  50-lecia placówki odbyły się 16 listopada 2011r.

W tym wyjątkowym dniu odwiedzili nas liczni goście. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Grzegorz Zawistowski, z-ca Burmistrza Sławomir Antonik, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Katarzyna Majdura, Inspektor Wydziału Edukacji i Kultury Teresa Tymosiewicz-Muszel, Przewodnicząca Komisji Oświaty Danuta Winnicka, Radni Dzielnicy Targówek, a także przedstawiciel Mazowieckiego Kuratora Oświaty w osobie Katarzyny Cienkowskiej, przedstawiciele Związków Zawodowych, dyrektorzy placówek, rodzice oraz dorośli absolwenci przedszkola.

rounded_img

Przygotowania do obchodów jubileuszu trwały od kwietnia 2011r. Punktem wyjścia do całej uroczystości stała się część artystyczna. Pomysł przedstawienia pt. „50 lat minęło” był wypracowany na licznych Radach Pedagogicznych w oparciu o relacje nauczycielek biorących udział w takich uroczystościach. Osobami, które ostatecznie skonstruowały scenariusz były: Katarzyna Grabarczyk, Magdalena Piórkowska i Marlena Gacka, które jednocześnie doposażały garderobę, kompletowały rekwizyty i pomagały przy tworzeniu scenografii. Głównymi projektantami i producentami scenografii były nauczycielki Agnieszka Makarewicz i Marlena Gacka, a także Pan Jan Micewicz. Opracowaniem muzycznym inscenizacji zajęła się Agnieszka Makarewicz i rytmiczna Beata Alberska.

W inscenizacji brali udział reprezentanci wszystkich grup wiekowych, ogółem 39 dzieci, w tym jeden 3-latek, 15 czterolatków, 19 pięciolatków i 4 absolwentów ze SP Nr 114, SP Nr 52 oraz SP Nr 1 w Ząbkach.

Celem programu artystycznego było pokazanie życia przedszkolaków w kolejnych dziesięcioleciach okresu działalności Przedszkola nr 103.

Nasi mali aktorzy podczas przedstawienia zaprezentowali szereg trudnych utworów muzycznych, m. in. „Tyle słońca” I. Jantar, „Sen o Warszawie” Cz. Niemena, których teksty zostały zmodyfikowane na potrzeby jubileuszu. Dla artystów w tak młodym wieku było to potężne wyzwanie. Podjęli ogromny trud pracy, brali udział w licznych przygotowaniach, próbach. W rezultacie dzieci wykazały się znakomitą pamięcią i, co najważniejsze, grą aktorską. Występy cieszyły się zainteresowaniem, towarzyszył im śmiech, a nawet łzy.

Jubileusz uświetnił występ naszego absolwenta Janka Salmanowicza – Mistrza Warszawy Juniorów w akrobatyce sportowej, Mistrza Polski Młodych Talentów i laureata wielu olimpiad sportowych wraz z siostrą Anią uczęszczającą do naszej placówki.

rounded_img

Występ uświetniła również nasza absolwentka Zuzia Makowiecka wraz ze swoim partnerem w krótkim programie tańca towarzyskiego.

rounded_img

Na uroczystości był przeczytany przez Antka Grobarczyka, naszego absolwenta, wiersz autorstwa Bożeny Dębek – pracownika placówki.

Po części artystycznej wyświetlono film z lat 60-tych odnaleziony w archiwach przedszkola oraz przygotowany reportaż z codziennego życia przedszkola autorstwa Piotra Gackiego i Agnieszki Makarewicz.

Następnie miały  miejsce podziękowania i wręczenie prezentu dla placówki. Dostaliśmy Karcher oraz zastawę obiadową dla VI grupy.

Na zorganizowanej z tej okazji wystawie można było obejrzeć kroniki i gazetki przedszkolne, fotografie pracowników z okresu dzieciństwa, zdjęcia placówki z życia przedszkola dawniej i dziś, dyplomy i medale Janka Salmanowicza, m. in. dyplom ze zdjęciami i dedykacją Pani Prezydentowej ś. p. Marii Kaczyńskiej.

Po oficjalnych obchodach 50-lecia Przedszkola Nr 103 wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez pracowników placówki, z jubileuszowym tortem.

flowers1